تبلیغات
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها - بوئینگ از سیب زمینی برای افزایش قابلیت های Wi-Fi در هواپیماهای خود استفاده می کند
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها


وقتی که بوئینگ در حال آزمایش وای-فای در هواپیماهای خود بود، بدنبال راهی برای حذف نقاطی بود که در آنها سیگنال ها ضعیف می شدند، بخاطر همین هم آنها باید هواپیما را از مسافران پر می کردند و از آنها می خواستند تا حرکت نکنند. خوب! کجا می توان مردمی را یافت که ساعت ها بدون حرکت در هواپیما بنشینند؟

مطمئناً این هواپیما ساز بزرگ بدنبال یافتن این افراد نیست. به خاطر همین هم آنها به سوپرمارکت ها رفتند و به میزان لازم سیب زمینی خریدند تا نشان دهند که تمام بلیت هایشان به فروش رسیده است!

البته در واقع علت این کار به خاطر ساختار شیمیایی سیب زمینی و آب درون آن است که امواج رادیویی را جذب کرده و منتشر می کند، درست همان طور که بدن انسان این کار را انجان می دهد.

آنها زمانی به این نتیجه رسیدند که از سیب زمینی استفاده کنند که یکی از مقاله های Journal of Food Science را خواندند. در این مقاله ۱۵ نوع از سبزیجات نام برده شده بود که بدون رسانایی، الکتریسیته را انتقال می دادند. زمانی که این تیم تحقیقاتی این مقاله را خواندند، آنها اقدام به خرید ۲۰۰ هزار پوند یا بیشتر از ۹۰ تن سیب زمینی کردند. کیسه ها پر از سیب زمینی شدند و بر صندلی ها نشانده شدند تا بتوانند نقاط قوت و ضعف سیگنال های وای-فای را مورد بررسی قرار دهند.

نتایج بدست آمده اجازه دادند تا بوئینگ بتواند سیگنال های قوی تر وای – فای را روی سه تا از پر استفاده ترین هواپیماهای خود ارائه دهد: بوئینگ ۷۷۷، بوئینک ۷۴۷-۸ و بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر.


منبع:علمولوژی،آدرس:

elmology.ir

باتشکر از جناب آقای گرمرودی

>

> >
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

The title of your home page You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.