تبلیغات
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها - گجت ها را از دسترس کودکان دور کنید تا ذهنی خلاق تر داشته باشند
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها


کودکان و نوجوانان امروزی همانند کودکان و نوجوانان دوره قبل نیستند. بچه های دوره جدید زمان بسیاری را با تلویزیون و گجت های مختلف سپری می کنند. این اوقات و زمان های زیادی که در مقابل گجت ها سپری می شود باعث تضعیف حس خلاقیت در آنها می شود.

در گذشته ها به دلیل نبودن تلویزیون ها و گجت های مختلف بچه ها شاید بیشتر احساس کسلی می کردند و همین باعث می شد تا ذهن آنها به کار بیافتد و دست به انجام امور مختلف و یا خلاقیت های جدیدی بزدند تا از این کسلی نجات پیدا کنند. همین امر باعث می شد تا حس خلاقیت در بچه ها رشد کند و حالت پویایی در ذهن آنها وجود داشته باشد. اما با وجود گجت ها این احساس کسلی از بچه ها سلب شده، در نهایت حس خلاقیت و انجام کارهای جدید در آنها تضعیف و کور می شود.

بلتون محقق ارشد در دانشگاه ایست آنجلیا می گوید: «کودکان و نوجوانان امروزه وقت بیشتری با گجت ها، تلویزیون ها، اسمارت فون ها، کامپیوترها و … صرف می کنند. همین باعث خواهد شد که چرخه گسترش قابلیت های خلاقانه آنها کوتاه شود. کودکان باید زمانی برای تصورات و رویاپردازی های خود داشته باشند و بتوانند آنها را دنبال کنند و از طریق انجام آنها یا مشاهده دنیای اطراف خود، آنها را تجربه کنند».

بلتون این سخنان را در نتیجه گفتگو با چندین فرد بزرگسال خلاق اعم از نویسنده، هنرمند و دانشمند ابراز می دارد. او در گفتگوی خود با این افراد در مورد کودکی آنها و تصورات این افراد سوال پرسیده بود. پس از این گفتگوها، بلتون رفتار کودکان امروزی را دنبال کرده و به این نتایج دست یافته است.

اگر بچه کوچک دارید، استفاده از گجت ها را برای آنان محدود کنید تا ذهن آنها به کار بیافتد و کارهای خارق العاده انجام دهند!

منبع:علمولوژی،آدرس:

elmology.ir

باتشکر از جناب آقای گرمرودی>

> >
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

The title of your home page You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.