تبلیغات
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها - عفونت های جهش یافته بیشتر از ایدز قربانی می گیرند
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها


آنتی‏بیوتیک دارویی است که باکتری‏ها و سایر موجودات میکروسکوپی بیماری زا را از بین می ‏برد. این داروها به بدن کمک می ‏کنند تا به مقابله با بیماری‏ ها بپردازند؛ از این رو از آنها برای درمان بسیاری از بیماری‏ها استفاده می‏شود (تبیان). از انواع پرمصرف آنتی بیوتیک ها می توان به آموکسی سیلین اشاره کرد که همه در هنگام گلودرد بصورت خودسرانه از آن استفاده می کنند.

اگر از آنتی بیوتیک ها خودسرانه و یا بیش از حد معمول استفاده شود، بدن نسبت به آنها مقاوم خواهد شد و دیگر تاثیری در درمان بیماری نخواهند داشت. این مسئله بسیار مرگبار و خطرناک خواهد بود چرا که بیماری های عفونی ساده رفته رفته با جهش ژنی به بیماری های صعب العلاج و یا غیر قابل درمان تبدیل می شوند.

حالا اخیراً سازمان جهانی بهداشت اظهار داشته: «مقاومت بدن نسبت به آنتی بیوتیک ها می تواند فرجامی برای طب مدرن باشد. ممکن است مردم دیگر بعد از اعمال جراحی معمولی و یا بخاطر عفونت های ساده ای که در بدن بوجود می آیند جان خود را ازدست بدهند. در حقیقت ما تمام عفونت های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها را مورد بررسی قرار داده ایم. شایع ترین نوع این عفونت های مقاوم MRSA و یا استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی‌سیلین نام دارد که در یک سال جان ۱۸ هزار آمریکایی را گرفته است. این میزان از تعداد کشته ها بر اثر ویروس HIV و یا همان بیماری ایدز بیشتر است. بیماری سوزاک هم به مرحله ای نزدیک می شود که دیگر قابل درمان نباشد و دیگر بسیاری از آنتی بیوتیک های معمول بر روی عفونت های مجاری ادراری تاثیر نداشته باشند.»

از این رو است که باید استفاده از آنتی بیوتیک ها را کاهش داد تا از جهش ژنی عفونت ها جلوگیری شود و مشکل عدم درمان پذیری بیماری های عفونی به اتمام برسد.

طبق آمار، ۸۰ درصد آنتی بیوتیک های مورد استفاده در آمریکا، در صنایع دامپروری این کشور استعمال می شوند. چرا که به خاطر شرایط ناسالم کارخانه ها و دامپروری ها، حیوانات بیشتر بیمار می شوند و در نتیجه برای درمان بیماری آنها بیشتر از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود. همین امر می تواند سلامت انسان را به شدت به خطر بیاندازند، چرا که انسان ها از گوشت و فرآورده های همین حیوانات استفاده می کنند. به خاطر همین هم باید کارخانه ها و دامپروری ها را مستلزم به ایجاد شرایط بهداشتی تر کرد.

منبع:علمولوژی،آدرس:

elmology.ir

باتشکر از جناب آقای گرمرودی
>

> >
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

The title of your home page You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.