تبلیغات
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها - آدامس بجوید تا تمرکز بیشتری داشته باشید
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها

همه ما حداقل یکبار با این جمله معلممان در دوران مدرسه روبرو بوده ایم: «اون آدامسو از دهنت دربیار!» حالا من می خواهم به معلم ها بگویم که این جمله را به دانش آموزان خود بگویند: «وقتی من درس می دم آدامس بجوید.»

محققان در تحقیقات جدید خود دریافته اند که جویدن آدامس تمرکز روی فعالیت های مربوط به حافظه تصویری را افزایش می دهد. حتی جویدن آدامس روی فعالیت های مربوط به حافظه شنیداری ما هم تاثیر مستقیم و مثبتی خواهد داشت و تمرکز روی آنها را بالا خواهد برد.

در این تحقیقات که توسط دانشگاه کاردیف Cardiff University  صورت پذیرفته، ۳۸ نفر شرکت داشته اند که به دو گروه تقسیم شده و روی یک فعالیت شنیداری ۳۰ دقیقه ای کار کردند. آنها به اعداد یک تا ۹ که به صورت تصادفی و با توالی های اشتباه خوانده می شدند گوش فرا می دادند، پس از آن محققان به میزان دقت و سرعت شرکت کنندگان در تشخیص توالی های عجیب و اشتباه نمره دادند.

پس از اینکه محققان حالت شرکت کنندگان را پیش و پس از سوالات مورد بررسی قرار دادند دریافتند آنهایی که آدامس می جویدند عملکرد سریعتر و دقیق تری نسبت به آنهایی که آدامس نمی جویدند داشتند.

کیت مورگان نویسنده اصلی این تحقیقات می نویسد: «در ابتدای تست آنهایی که آدامس نمی جویدند عملکرد بهتری داشتند اما تا آخر تست این روند برعکس شد. نتیجه اصلی این تحقیقات این حقیقت را بازگو می کند که جویدن آدامس به ما کمک می کند تا در کارهای فکری که زمان بیشتری صرف می کنند، تمرکز بیشتری داشته باشیم».

منبع:علمولوژی،آدرس:

elmology.ir

باتشکر از جناب آقای گرمرودی
>

> >
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

The title of your home page You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.