تبلیغات
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها - ساده ترین زبان ها برای یادگیری کدام ها هستند؟
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها

من شخصاً علاقه زیادی به یادگیری زبان های خارجی دارم، به خاطر همین هم به دنبال یادگیری زبان هایی هستم که در مورد آنها چیزی نمی دانم. ممکن است شما هم علاقه یه یادگیری زبان جدید داشته باشید اما همانند من به خاطر نداشتن وقت کافی از آن دست بکشید.

من در این مقاله می خواهم ۱۰ تا از زبان هایی که یادگیریشان ساده تر از بقیه است را برای شما نام ببرم تا با صرف زمان اندک بتوانید یک زبان خارجی جدید یاد بگیرید. به قول معروف “یک زبان جدید یک زندگی جدید است” :

۱ – زبان آفریکانس: این زبان همانند زبان انگلیسی جزء خانواده زبان های ژرمنی غربی است اما ساختار این زبان همانند زبان انگلیسی سخت نیست. یکی از ویژگی های خوب آفریکانس برای آنهایی که از گرامر و دستور زبان متنفرند، منطق آن و حالت غیر صرفی افعال آن است. در این زبان هیچ حالت صرفی برای خود فعل وجود ندارد و حالت گذشته و حال آن به یک صورت خواهد بود. همچنین در آفریکانس جنسیت مطرح نیست و خبری از مذکر و مونث در آن نیست.

همچنین در این زبان بسیاری از لغات ریشه ژرمنی دارند به خاطر همین هم آموختن آن برای کسانی که زبان انگلیسی بلد هستند ساده تر خواهد بود.

۲ – زبان فرانسوی: زبان شناسان می گویند زبان فرانسوی در بیش از یک سوم زبان انگلیسی امروزی نفوذ دارد. در واقع زبان فرانسوی و انگلیسی بیشتر از زبان های دیگر از لحاظ لغوی به هم شباهت دارند. بسیاری می گویند زبان فرانسه هم برای مذکر و مونث فرق دارد و هم ۱۷ نوع شکل فعل دارد، بخاطر همین هم زبان دشواری برای یادگیری است اما باید گفت که زبان محاوره فرانسوی را می توان به آسانی یاد گرفت.

۳ – زبان اسپانیایی: یکی از ویژگی های زبان اسپانیایی که باعث شده در بین زبان های ساده برای یادگیری قرار بگیرد، این است که در بیشتر مواقع کلمات همانطور که نوشته می شوند، خوانده می شوند. این بدان معناست که در زبان اسپانیایی خواندن و نوشتن یک کار است. از لحاظ گرامری هم این زبان نسبت به زبان های رومی تبار استثنائات کمتر دارد. از لحاظ بین المللی هم این زبان وجهه بسیار خوبی دارد چرا که برای کسانی که انگلیسی زبان اول آنها است، اسپانیایی زبان دوم آنهاست.

۴ – زبان هلندی: هلندی یکی دیگر از زبان های ژرمنی غربی است که از لحاظ ساختاری و قواعد صرفی با انگلیسی شباهت دارد. به جز شباهت هایی که این زبان با زبان های ژرمنی غربی دارد، لغات های فرانسوی بسیاری هستند که این زبان به وام گرفته است. دراصل زبان هلندی به زبان آلمانی شباهت دارد.

۵ – زبان نوروژی: زبان نوروژی جزء زبان های ژرمنی شمالی است که افعال آن با توجه به تعداد صرف نمی شود. یعنی برای مفرد و جمع به یک صورت بکارگرفته می شود. در این زبان قوانین بسیار کم و ساده هستند. به عنوان مثال برای صرف فعل به حالت گذشته فقط یک e به آخر فعل اضافه می شود و برای مجهول کردن آن یک s به آخر فعل اضافه می شود.

۶ – زبان پرتغالی: پرتغالی از لحاظ گرامری به زبان های رومی تبار شباهت دارد. یکی از ویژگی این زبان حالت سوالی کردن جملات است که فقط با بلندکردن صدا به حالت سوالی تبدیل می شوند. این ویژگی در زبان انگلیسی هم وجود دارد.

۷ –  زبان سوئدی: در زبان سوئدی بسیاری از لغات هم ریشه با انگلیسی هستند. یکی از ویژگی هایی که باعث سادگی یادگیری این زبان شده عدم نیاز به صرف فعل برای اول شخص، دوم شخص و یا سوم شخص است. زبان سوئدی حالت آهنگین دارد به خاطر همین یادگیری آن راحت و ساده تر خواهد بود.

۸ – زبان ایتالیایی: ایتالیایی رمانتیک ترین زبان رومی تبارهاست که به علت داشتن ریشه لاتین، با زبان انگلیسی اشتراکات زیادی دارد. همانند زبان اسپانیایی، ایتالیایی هم بیشتر آن لغاتی که نوشته می شود، خوانده می شود، به همین دلیل تقریباً در این زبان کار خواندن و نوشتن یکی است. در ضمن این زبان با داشتن ۲۱ حرف الفبایی از بسیاری زبان ها ساده تر است.

۹ – زبان اسپرانتو: بیشتر زبان شناسان، اسپرانتو را در بین آسان ترین زبان نها برای یادگیری قرار داده اند. البته باید بدانید که این زبان، زبان رسمی هیچ کشوری نیست اما در حال حاضر ۲ میلیون نفر به آن تکلم می کنند. این زبان که در قرن نوزدهم بوجود آمد، بیشتر برای یادگیری آسان و کمک به درک متقابل فرهنگ های مردم مختلف کمک می کند.

۱۰ – زبان فریسی: این زبان بیشتر در فریسلند و هلند تکلم می شود و سخن گویان آن از نیم میلیون نفر متجاوز نخواهند بود. این زبان شباهت های فراوانی به انگلیسی دارد اما زبان شناسی آن به زبان های ژرمنی دریای شمال مربوط است.

منبع:علمولوژی،آدرس:

elmology.ir

باتشکر از جناب آقای گرمرودی>

> >
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

The title of your home page You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.