تبلیغات
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها - بدترین ماده آلاینده دنیا چیست؟
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها
Mohammad Mhadi @ Ghaemi @ چهارشنبه 4 بهمن 1391 نظرات ()


پاسخ به این سوال بستگی به نوع تعریف ما از آلایندگی دارد. در این نوشته ما کاری به گازهای گلخانه ای و تاثیرات تغییرات آب و هوا را کنار می گذاریم و بیشتر بر موادی صحبت می کنیم که قابل لمس تر باشند.

موسسه غیر انتفاعی با نام «بلک اسمیت» (Blacksmith Institute) به سه عدد از فعالیت هایی که بیشتر موجب آلایندگی هوا می شوند، اشاره می کند. آنها با بررسی عناصر سمی آلاینده ها در ۴۹ کشور دنیا متوجه شدند که سرب ناشی از استخراج مواد از معادن، خالص سازی و بازیافت مواد (بیشتر بازیافت باتری خودرو) بیشترین آلودگی و در نتیجه بیشترین خطرات را برای انسان ها در پی دارند. موسسه بلک اسمیت می گوید که نزدیک به ۱۶ میلیون نفر در سرتاسر دنیا تحت تاثیر آلودگی های مربوط به سرب هستند.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض سرب، می تواند این مشکلات را در پی داشته باشد: مشکلات کلیوی، کاهش آی کیو و ناتوانایی های یادگیری، اختلالات جسمی و اختلالات عصبی. مسمومیت حاد با سرب می تواند منجر به تشنج و مرگ شود.

استفاده از تکنولوژی های قدیمی باعث افزایش سرب می شود. سازمان جهانی بهداشت می گوید که سالانه دو میلیون نفر به خاطر دود تولید شده در فضاهای سربسته که از سوزاندن زغال سنگ، چوب درختان و یا کود حیوانات بوجود می آیند، می میرند.

البته با وجود این مسائل «ریک هیند» (Rick Hind) مدیر Greenpeace حرف های جالبی می زند که حتماً باید به آن توجه کرد. هیند می گوید ۶۰ هزار تا ۷۰ هزار ماده شیمیایی وجود دارند که کارخانه ها و مکان های صنعتی مورد استفاده قرار می دهند. تنها ۲۰۰ عدد از این مواد توسط «سازمان حفاظت از محیط زیست» (EPA) ارزیابی  و بررسی شده اند.

به گفته هیند، درصد بسیار کمی از مواد شیمیایی که در هوای اطراف ما، آب های اطراف ما و غذای ما وجود دارند، مورد بررسی قرار گرفته اند، پس این بدان معناست که هنوز آلاینده ترین ماده زمین کشف نشده است.

منبع:علمولوژی

 باتشکر از جناب آقای گرمرودی>

> >
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

The title of your home page You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.