تبلیغات
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها - بزرگترین ساختار کائنات با گستره ۴ میلیارد سال نوری کشف شد
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
جدیدترین اخباردنیای علم،تکنولوژی وبهترین نرم افزار ها

ستاره شناسان بزرگترین ساختار موجود در جهان را کشف کردند. این ساختار، انبوهی عظیم از هسته های کهکشانی است که ابتدا تا آنهای آن ۴ میلیارد سال نوری طول می کشد. این ساختار یک گروه کوازار (LQG) بزرگ است که از مجموعه ای از هسته های بسیار درخشان کهکشانی تشکیل می شوند. این هسته ها توسط سیاه چاله های مرکزی قدرت می یابند.

«راجر کلاوس» از دانشگاه مرکزی لنکشایر انگلستان می گوید: «درحالی که درک مقیاس و میزان کوازار کار دشواری است، ما با اطمینان می گوییم که این بزرگترین ساختار کشف شده در تمام کائنات و هستی است».

کوارازها درخشان ترین اجسام در دنیا هستند. دهه هاست که ستاره شناسان پی برده اند که کوارازها تمایل زیادی به تجمیع و یکی شدن دارند، به طوری که بعضی از آنان به وسعت ۶۰۰ میلیون سال نوری می رسند.

بزرگترین ساختار کائنات از ۷۳ کوازار تشکیل شده و گستردگی در حدود ۱٫۶ میلیارد سال نوری در بیشتر جهات دارد. البته در بیشترین وسعت و محدوده، گستره آن به ۴ میلیارد سال نوری می رسد. برای این که بتوان تصور کرد که این عدد چقدر بزرگ است، از کهکشان خودمان می گویم. کهکشان دوست داشتنی راه شیری وسعتی در حدود ۱۰۰ هزار سال نوری دارد. یعنی این ساختار بزرگ ۴ میلیون بار بزرگتر از کهکشان راه شیری است.

البته محققان می گویند که طبق محاسبات نباید سازه هایی با بیش از ۱٫۲ میلیارد سال نوری وجود داشته باشند، به خاطر همین هم پیدا شدن این ساختار عظیم چالش ها و تناقضات پیش روی آنها را بیشتر کرده است. محققان گفته اند که این مسئله را با جدیت بیشتری پیگیری می کنند.

منبع:علمولوژی

باتشکر از جناب آقای گرمرودی
>

> >
درباره وبلاگ
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

The title of your home page You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.